Haber

Kürt pizzacı New York’taki dükkanının gelirini depremzedelere bağışlayacak

ABD’de evsizlere yardım çalışmaları ile tanınan Kürt pizzacı Hakkı Akdeniz, Türkiye’deki depremzedeler için 22 bin dolar (yaklaşık 415 bin TL) bağış topladı. Akdeniz, New York Manhattan’da bulunan restoranın 1 haftalık gelirini afet bölgesine bağışlayacağını söyledi.

Akdeniz, Hatay’da 20 Şubat’ta meydana gelen depremlerde kardeşi ve yeğenlerinin yaşadığı evin yıkıldığını ifade etti.

“BAĞIŞ TOPLAYARAK YARDIMCI OLABİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM”

“Her zaman söylüyorum, insanların yardıma ihtiyacı olduğunda yanında olun” diyen Diyarbakırlı Hakkı Akdeniz, depremler nedeniyle işine odaklanamadığını ifade etti. CBS kanalına konuşan Akdeniz, “Birçok kişi bir araya gelip depremzedeler için yemek yapıyor. Bağış toplayarak yardımcı olabilirim diye düşündüm.”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE PİZZA DAĞITTI

Hakkı Akdeniz, 2012 yılında Sandy Kasırgası felaketinde ihtiyaç sahiplerine ücretsiz pizza dağıtarak gündeme geldi. Akdeniz, Covid-19 salgını sürecinde restoranlarını evsizlere açarak ücretsiz pizza ve içecek dağıttı.

New York’ta yaşayan Hakkı Akdeniz, 2018’de ABD Temsilciler Meclisi tarafından ‘sosyal adalet şampiyonu’, ‘toplum lideri’ ve ‘iş dünyasının lideri’, New York Eyalet Meclisi tarafından da aday gösterildi. ‘topluma örnek hizmetler verdiği’ ve ‘işinde eşsiz kişilik’ olduğu için. Başarıya ulaşan bireyler ödüllendirildi. ABD basınında evsizlere yaptığı yardımlarla gündeme gelen Dünya Pizza Şampiyonu Hakkı Akdeniz, Superbowl reklamlarında oynayarak adından söz ettirdi. (DIŞ HABERLER)

haber-soma.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu