Haber

İnegöl Belediyesi Yarıyıl Tatilinde Çocuklara Eğlenceli Aktiviteler Sunuyor

İnegöl Belediyesi yarıyıl tatilinde düzenlediği etkinliklerle çocukların eğlencesine eğlence katıyor. Bayramda minikleri farklı organizasyonlarla buluşturacak olan İnegöl Belediyesi, Çocuk Çömlekçilik Atölyesi ile başladı. Küçük eller Kent Müzesi’nde çamuru sanata dönüştürüyor.

19 Ocak itibarıyla yarıyıl tatiline giren ülkenin dört bir yanındaki çocuklar, 2 haftalık arayı en eğlenceli aktivitelerle geçirmek istiyor. İnegöl Belediyesi, tatil boyunca çocukların eğleneceği, eğlenirken öğreneceği ve aynı zamanda kaliteli vakit geçireceği etkinlikler için de planlama yaptı. Çocuk sanat atölyesi aktivitelerinden ‘Balon Gösterisi’ne, Karagöz Hacivat gölge oyunundan çocuk çömlek atölyesine kadar farklı programların gerçekleştirileceği yarıyıl tatilinde ilk etkinlik bugün başladı.

3 gün boyunca her gün 4 seans halinde devam edecektir.

Bayram boyunca çocuklara dinlenme, eğlenceli ve faydalı bir tatil geçirme olanağı sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlikler çerçevesinde ilk “Çocuk Çömlekçilik Atölyesi” etkinliği başlatıldı. 5 yaş ve üzeri çocuklara yönelik etkinlik İnegöl Kent Müzesi’nde yapılıyor. Çocuk Çömlekçilik Atölyesi 24-25-26 Ocak tarihlerinde 3 gün boyunca her gün 4 farklı oturumda devam edecek; 11.00-12.00/ 12.00-13.00/ 14.00-15.00/ 15.00-16.00 saatlerinde gerçekleştirilecektir. Kültür Bakanlığı Çömlek Ustası Salim Yaşar’ın gözetiminde gerçekleştirilen etkinlikte İnegöllü küçük zanaatkarlar, ticaretin inceliklerini uzmanlardan öğreniyor.

Başkan küçük sanatçılarla buluştu

Belediye Başkanı Alper Taban, Çocuk Çömlekçilik Atölyesi etkinliğinin ilk gününde Kent Müzesi’ni ziyaret ederek minik esnaflarla buluştu. Önder Taban, çocuklar ve aileleri ile kile şekil vererek hayallerini toprağa yansıtan Kültür Bakanlığı Çömlekçilik Ustası Salim Yaşar ile sohbet etti, çalışmaları hayranlıkla izledi. Önder Taban ayrıca çocuklara iyi tatiller diledi ve önümüzdeki 2 hafta boyunca daha birçok etkinliğin hayata geçeceğinin müjdesini verdi. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu