Haber

Canlı yayında “6 Masa ile ilgili bir ses kaseti var” diyen Soylu’ya açık açık soruldu: O kayıt nasıl elde edildi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam HaberTürk canlı yayınında Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Seçim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bakan Soylu, 6 Tablo ile ilgili tartışmalı bir tartışmaya girdi. Muhalefetin yabancı ülkelerle işbirliği içinde olduğunu ve seçimlere dışarıdan müdahale edildiğini belirten Bakan Soylu, Avrupa Birliği Büyükelçisini seçim politikaları hakkında bilgilendirdiğini iddia etti.

“SES DURUMU”

Soylu, “Ses kaydı var. Şu anda birçok açıklama yapan bir kişi ilgili ülkenin büyükelçisiyle resmi görevli, cumhurbaşkanının yetkilisi olarak gidip konuşuyor. 4 ay önce de özel bir görüşmede. Türkiye’ye gelen bir içişleri bakanına kendi ülkesinin büyükelçisinin ne haltlar çevirdiğini anlattım.” söz konusu.

“SES KAYDI NASIL ELDE EDİLMİŞTİR?”

Bugün bir canlı yayına katılan Soylu’ya; Dün katıldığınız bir yayında CHP’li bir üyenin 6’lı masa toplantısından sonra bir AB büyükelçisine gittiğini iddia ettiniz. Bir ‘Ses kaydı’ bile var. dedin. O ses kaydı nasıl elde edildi? Mahkeme kararı var mıydı?” diye soruldu.

“DEVLETLER AJANS FAALİYETLERİNE KARŞI KORUYOR”

haberaydintepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu