Ekonomi

Denizli’de Binlerce Çiftçinin Sertifikalı Buğday Hasadı

Denizli’li binlerce çiftçiyi bir araya getiren sertifikalı buğday hasadı, Başkan Osman Zolan’ın katılımıyla gerçekleşti. Biçerdöverle hasat yapan Başkan Zolan, “İnşallah desteğimiz devam eder, şehrimizi ve ülkemizi hep birlikte daha ileriye, daha güzele taşırız.”

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle 4 bin 892 çiftçinin toprakla buluşturduğu 1 bin 525 ton sertifikalı buğday, arpa ve yem bitkisi tohumlarının hasadına bu yıl başlandı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas ilçesi Altınova Mahallesi’nde bir çiftçinin buğday tarlasında gerçekleştirilen hasada katıldı. Önder Zolan’a, İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer eşlik etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 hibe ile çiftçilere verdiği sertifikalı buğdayı biçerdöverle hasat eden Başkan Osman Zolan, daha sonra samanla samandan ayrılan ürünü traktöre aktardı. Başkan Osman Zolan’ı biçerdöver kullanırken görenler şaşkınlıklarını gizleyemezken, hasat renkli görüntülere sahne oldu.

“Kendi tahılımızı yeteri kadar üretmeliyiz”

Denizli’nin büyükşehir olmasının ardından kanunun verdiği yetkiyle çiftçi ve üreticiye de destek verdiklerini, kıra yönelik 50’den fazla destek projesini hayata geçirdiklerini belirten Lider Zolan, “Bu projelerle her birimize yardımcı oluyoruz. Çiftçilerimizin daha çok ve kaliteli üretmesi ve nihayetinde daha çok üretmesi için çalıştık. pek çok sorun. Bugün dünya tahıl koridorunun kurulması konusunda Türkiye’nin gözünün içine bakıyor. Yeterince kendi tahılımızı üretmeliyiz. Protokol ile çiftçilerimize kaliteyi ve üretimi daha da artıracak sertifikalı buğday tohumu desteği sağladık.”

Yüzde 50 hibe ile verdikleri tohumları toprağa kazandırarak ülkeye kattıkları katma değer için tüm çiftçilere teşekkür eden Önder Zolan, “İnşallah takviyelerimiz devam edecek, şehrimizi ve ülkemizi daha da ileriye taşıyacağız. ve birlikte daha niceleri.Bugün hasat zamanı.Hasatın çok değerli olduğunu bilirsiniz.Bağlara izin verilsin.Üzüm yemek için iyi bir sebebiniz var’diyorlar. Hasat edilen sertifikalı buğdayların gelecek yıl tohumluk olarak da kullanılabileceğini kaydeden Başkan Zolan, “Sertifikalı tohumlarımız hasatla birlikte çoğalacak, kaliteli, verimli ve bol ürün elde etmenin memnuniyetini her zaman yaşayacağız. Ürünler şehrimizde. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, hasadımız bereketli olsun.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu