Haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti merkezinde CHP’li belediye başkanlarıyla bir araya geldi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde CHP’li belediye başkanları ile bir araya geldi. Partide tartışmalara neden olan çevrimiçi toplantıya başkanlık eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da toplantıya katıldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde düzenlenen ‘Belediye Başkanları Toplantısı’na başkanlık etti. Partide tartışmaya yol açan çevrimiçi toplantının ardından gerçekleşen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve diğer büyükşehir belediye başkanları katıldı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise tedbir amaçlı ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiği için toplantıya çağrılmadı.

Bütün belediye başkanları salonu geçtikten sonra Kılıçdaroğlu salona girdi. Kılıçdaroğlu, salonun girişinde partinin önemli isimlerinin katıldığı tartışmalı çevrimiçi toplantıya başkanlık eden Ekrem İmamoğlu ile de tokalaştı. Toplantıda Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu belediye başkanları konuşmalar yaparak görüşlerini dile getirdi. Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi sonuçlarının değerlendirildiği öğrenilirken, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim sürecinde yapılacak hazırlıklar ele alındı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar görüşme öncesi “Türkiye ve parti için her şey çok güzel olacak. Parti tüm sorunların üstesinden gelir, Türkiye de gelir ama bunun lideri CHP olacaktır. Türkiye’de olumsuzlukları aşmanın lideri her zaman olduğu gibi CHP olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu